Kombinace úspěšnému podnikání svědčí

Většinou jako živnostník začínáte podnikat s jednou činností. Třeba se psaním článků, tvorbou webů, opravou zámků nebo stříháním vlasů. Když máte oči otevřené a podnikatelského ducha, za pár měsíců možná přidáte dalších pár aktivit. Kombinace úspěšnému podnikání určitě svědčí. A může vyvažovat výkyvy v příjmech.

Nejlepší jsou příklady. Tak nebudeme chodit okolo horké kaše a nabereme si hned pořádnou lžíci inspirace. Nedávno jsem seděla s jednou skvělou trenérkou. Zatím si cvičením s klienty přivydělává, ale v zaměstnání už podala výpověď a od ledna tréninky rozjede naostro. Což je skvěle načasované, pokud uvážíme, že leden je měsícem předsevzetí a spoustu lidí bude hubnout po Vánocích. Navíc má (tahle trenérka) v sobě spoustu pozitivní energie, vše si pořádně spočítala a už teď má za sebou zástup spokojených klientek. Věřím, že jí to vyjde a přidá se k dalším spokojeným živnostníkům.

Tak jsme spolu nedávno v podvečer seděly, popíjely čaj a povídaly si. No jo, ono to všechno vlastně vůbec nemusí být jen o cvičení, že? K tomu hromadnému samozřejmě přidává individuální hodiny aza klienty dojíždí i domů. Oslovit může také firmy (například v Praze už je běžné, že podniky platí zaměstnancům v rámci benefitů osobní trenéry). Protože se chystá i na kurz výživového poradenství, brzy přibudou jídelníčky. Co dál se dá ještě zkombinovat se cvičením? Třeba prodej fitness oblečení nebo doplňků stravy.

A podobné je to i s dalšími obory. Když se vrátím k sobě, také kombinuju. Energetické poradenství spojuju se psaním článků (nejen z oblasti energetiky). Baví mě to. Každá činnost je jiná. Dohromady mi vytváří pestrou mozaiku. A když se podívám na příklady z úvodu, tak třeba tvorbu webů určitě můžete zkombinovat s tím, že vybudujete své vlastní internetové projekty. Kadeřnice může zase začít prodávat vlasové přípravky a doplňky.

Jde to, když se chce. A jak v podnikání kombinujete vy? Baví vás pořád vymýšlet něco nového?

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Poslali jsme Cyklistku do světa
29.6.2021
Co je nového na mém stole?
5.3.2021
Podbrdské ženy Jany Poncarové zanechají šrámy na duši
22.4.2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *