Vychází mi nový román „Eugenie. Příběh české hoteliérky“

Osudový příběh Eugenie jsem si poprvé vyslechla od jejího syna při toulkách po USA. Nedal mi spát. Mluvila jsem s pamětníky, sbírala útržky z minulé doby, a když do sebe zapadly, sedla jsem si a psala. Román vychází 14. listopadu. Křest bude o týden později.

Eugeniin osudový příběh

Hotel Continental v samotném srdci Plzně skrývá románový příběh z doby první republiky a druhé světové války. Eugenii jako většinu žen své doby čekal smluvený sňatek. S manželem Emanuelem Ledeckým, za něhož se provdala na přání otce, se starali o chod hotelu, kde prožívali radovánky, ale také okupaci a válku.

V hotelové restauraci zněl často jazz a swing. Tančilo se tady. Ve sklenkách s francouzským vínem se odrážel lesk tehdejší doby a zůstávaly na nich otisky rtů plzeňské smetánky. Jednoho dne v hotelu přenocovala i Marlene Dietrichová, ovšem tajně. Během okupace si přicházelo do hotelové kavárny vypít kávu gestapo i odbojáři.

Osudového dne, 21. prosince 1944, hotelem otřásl výbuch. Bombardování Plzně připravilo hoteliérku o otce i o manžela. Téměř okamžitě se pustila do obnovy hotelu, aby v něm v květnu 1945 přivítala americkou armádu. Ta osvobodila Plzeň a do života mladé vdovy přinesla nejen novou naději, ale i lásku, která ji postavila před osudové rozhodnutí.

Jak román vznikal

V příběhu, jehož linku za mě vymyslel někdo jiný, je všechno – láska, osudovost, touha po svobodě. Od začátku mě fascinoval. Rozhodla jsem se, že pokud se přede mnou otevře, napíšu ho.

Začátky byly nesmělé. Sem tam pár zmínek v dobovém i současném tisku, který opakoval známé informace. Pak jsem se ale setkala s prvním pamětníkem, jenž vyprávěl otevřeně. A tak se na mém stole ve správnou chvíli navršily dobové fotografie, výstřižky z novin, vzpomínky.

Křest románu bude 21. listopadu

Román vychází 14. listopadu v nakladatelství Motto ve skupině Albatros Media, a to jen několik týdnů před 75letým výročím vybombardování hotelu. Křest románu a beseda s veřejností proběhnou o týden později, 21. listopadu – mrkněte do událostí.

Program
• 14,30 – tisková konference pro novináře (hotelová restaurace)
• 16,30 – komentované prohlídky dobově zařízených hotelových pokojů
• 17,30 – křest knihy a beseda (hotelová restaurace)

Těším se, že se na křtu potkáme 🙂

Knihu můžete objednávat tady

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Jak se psala reklama ve 40. letech? Podívejte se na “copy pro pamětníky”
16.11.2017
Park, kde bych propsala život
15.6.2018
Čtení na ulici (Pilsen Busking Fest)
4.10.2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *