Momentky ze zákulisí. Jak vznikala a vznikají “Děvčata první republiky”? Podívejte se.

Když jsem si u mé milé kadeřnice Marie Baštařové posteskla, že mi chybí vyprávění mé babičky, ukázala mi fotku své zákaznice Marie Hechtové – krásné a oduševnělé ženy. Chtěla jsem slyšet její příběh a díky vstřícnosti rodiny jsem s paní Marií natočila rozhovor.

Pak přicházely další ženy narozené za první republiky, které vyrůstaly v době, kdy byl prezidentem TGM.

Pepe Dita je citlivě a nádherně nafotila a Barbora Rebarbora Baronová pracuje na tom, aby kniha vypadala důstojně a krásně, jak si to tyto ženy zaslouží.

Kniha se bude tisknout v tiskárně Helbich – minulý týden jsme tam s Ditou a Bárou byly a s panem majitelem ladili detaily tisku.

První arch – držíme ho s Ditou v ruce (viz úvodní fotka) – je vytištěný černobíle na papíru Fedrigoni, další stránky budou barevné na papíru Munken. Oba materiály jsou eko a na dotek moc krásné. Kniha bude mít kulaté rohy a barevnou ořízku – inspiruje se tak prvorepublikovými knihami a zároveň zůstává moderní.

A teď to důležité – abych knihu mohli dokončit, nedáme to bez vás, čtenářů, kteří si ji předplatí už teď. Jestli se vám kniha líbí, podpořte ji na Donio nebo projekt sdílejte. Jsme v půlce a zbývá nám už jen pár dní – tak je to napínavé. Moc děkujeme!

💗