Sbalila jsem Alžbětu a Ninu do batohu, přidala láhev portského a od babiččina domu jsem vykročila k lesu pokřtít nový román. Protože jsem vás na křest tentokrát nemohla pozvat, natočila jsem aspoň audio ukázku z knihy.

Alžbětu a Ninu jsem věnovala babičce Miloslavě, jejíž vyprávění mě k napsání příběhu inspirovalo. Od jejího domu jsme s mužem a se psem vystoupali přes louku k lesu a tam – s výhledem na ves, kde se část děje odehrává – jsme knihu polili portským, které babička milovala. Láhev jsme pak vypili.

Byl to hezký den. Vůbec poprvé jsem přespala v babiččině domě, ve kterém už není – a zažila tak podobou situaci jako románová postava Nina. K tomu všemu byl v noci ještě úplněk…

Kmotrami románu se staly mé kamarádky Martina Heš a Helena Žáková. „Přeju Alžbětě a Nině, aby je čtenářky a čtenáři brali takové, jaké jsou,“ vzkázala románovým postavám Martina.

Děkuju.

A tady je už slíbený podcast o knize. Pustit si ho můžete také na Spotify nebo v jiné aplikaci, kde podcast Autoři na cestě odbíráte.