Jedna kapitola Podbrdských žen se odehrává v Radnicích. Protože je v tomhle kouzelným městečku i jedna z mých oblíbených kaváren, La Boema, byla jsem nadšená, že tady dnes můžu přečíst ukázku z románu. Atmosféra byla nádherná. Děkuju za vaše úsměvy a ohlasy na knihu!

Osud přivede Emilku, jednu z hlavních postav románu Podbrdské ženy, do Radnic. V domě nedaleko náměstí totiž svého času sídlila Božena Kamenická, známá léčitelka, které se také říkalo bába radnická – a za ní sem Emilka přichází. Právě ukázku z téhle části knihy jsem dnes v kavárně s prvorepublikovou atmosférou přečetla. Potom jsem v knize zalistovala zpátky a přečtla jsem kapitolu, v níž se děti sesedají kolem starého pána, Emilčina tchána, aby jim vyprávěl pověsti o Žďáru a také o brdské vlčici. Mezi ukázkami zahrál majitel kavárny, pan Jan Irving, na kytaru.

Psali jsme také vzkazy babičkám, protože knihu jsem věnovala svojí babičce Emilií. Ze vzkazů jsme vylosovaly výherkyni jednoho výtisku.

Moc děkuju za úžasnou atmosféru, kterou jste vytvořili. Děkuju za povzbudivá slova a ohlasy na knihu. Měla jsem z toho na krajíčku. Děkuju, že jsem poznala nový rozměr vděčnosti a radosti.

Fotogalerie