Děkuju

Píšu proto, že jste!


Ohlasy čtenářů na román Eugenie

Romány inspirované skutečnými osobnostmi mají nepřekonatelné kouzlo. Nemusíte myslet na to, jak pravděpodobně na vás události působí. Eugenie prožila zajímavý život a autorka na jeho motivy napsala čtivou, příjemnou knížku. Hlavní hrdinka je autentická, jemná melancholie inteligentního člověka, který hledá svoje místo oslovuje, drobné slabosti v podobě odtažitosti k vlastním dětem z ní dělá obyčejnou ženu, které lze věřit. Její síla nespočívá ve statečnosti nebo obětavosti, ale v lidské touze po naplněném životě. (Jitka Králová, Mezizenami.cz)

Pod stromeček jsem dostala Vaši knihu Eugenie. Je nádherná a přečetla jsem ji jedním dechem. (Iva)

Jedna z TOP knih letošního roku. Mám husí kůži nejen ze samotného příběhu hoteliérky Eugenie, ale i z příběhu o příběhu, kde autorka nastiňuje zákulisí psaní románu. Ty nejneuvěřitelnější příběhy prostě píše jedině život. (Martina)

Kniha mne pohltila hned od začátku. Ohromně mi sedl styl psaní i samotný obsah. Chválím krásně vystižené detaily doby, událostí a pozvolně jemný vstup do života Eugenie. Příběh mne okouzlil. Avšak na konci jsem byla trochu zklamaná, že se nevysvětlilo, proč se hlavní hrdinka rozhodla tak neobvykle změnit svůj život (to ale jistě není chyba autorky). Velice se mi líbilo, že na konci knihy byla ukázka z knihy druhé a člověk se tak hned mohl naladit, okusit a potěšit další četbou. Velice doporučuji a škoda, že nemohu dát více hvězdiček. (Měňavka, Databáze knih)

Eugenie je krásná! Stačilo mi na ni pár hodin. Má to jedinou, za to obrovskou kaňku…potřebuji rychle něco dalšího! (Pavlína)

Dostala jsem od táty k Vánocům Vaši knihu Eugenie. Jen bych Vám chtěla napsat, že je moc hezké najít v dnešní době tak citlivě napsanou knihu. K Plzni máme velký vztah, můj děda chodil do „Kontíku“ na oběd do svých 90 let.. moc Vám děkuji. (Ivana)

Moc krásně napsané. Měla jsem pocit, že jsem s Eugenií její příběh opravdu prožila. (knihovniceVS, Databáze knih)

Eugeniin život si zkrátka zasloužil knižní zpracování, které vzniklo rukou Jany Poncarové velmi kvalitně. Je patrné, že autorku příběh hoteliérky skutečně zasáhl a že k němu má citovou vazbu, což je na knize vidět 🙂 Příběh o příběhu na konci mě vážně dostal, stejně tak neuvěřitelný osud Eugenie. Musela to být opravdu noblesní žena. Zejména západočeským čtenářům bude téma velmi blízké, protože v centru Plzně mnoho z nich chodí kolem hotelu Continental denně. Bylo úžasné poznat příběh, který se za hotelem skrývá. (Helena)

Příběh se odehrává i za doby okupace a osvobození americkou armádou, které Eugenii přinese do jejího života novou naději i lásku. Její pohnutý osud plný ztrát je vyprávěn s velkým citem, s použitím množství dialogů a popisných pasáží, které dokonale vtahují čtenáře do děje knihy a přibližují mu dobovou atmosféru, psychologii postav a jejich emoce. Vyprávění s mnoha přívlastky je velmi popisné a autentické, pro někoho možná může být nudné. Vypovídá však o bohatém vnitřním světě autorky a je v podstatě typickým ženským způsobem psaní románů, které mohou být určeny především ženám. (Taťána, Kultura 21)

Po neočekávaném úspěchu Podbrdských žen se Jana Pocarová chopila zajímavého příběhu dámy, která prošla celým minulým stoletím jako opravdová dáma, byť si tak v některých etapách života vůbec připadat nemusela. Autorka dokázala poutavě popsat jak realitu vyšší střední třídy první republiky, tak běžný život v protektorátu, věrně zachytila i šeď a zoufalství posledních vlečných měsíců a také obrovskou radost z konce 2. světové války přímo v Plzni. Její Eugenie prochází všemi obdobími jako silná žena, která si zoufá jedině v soukromí, mimo zraky vlastní rodiny a manžela, kterého jí vybrali rodiče. Zároveň celou dobu udržuje zálibu v umění a procházkách a snaží se potlačit svoje pocity tehdy, kdy je to třeba – a v momentě, kdy už se může nadechnout svobody, to udělá se vší grácií a pořádně. S klidným srdcem lze doporučit jako nepříliš náročnou, ale poutavou četbu dámám, které si libují v nostalgii po prvorepublikové éře, ale i těm, co si rádi přečtou beletrizovaný životopis skutečných osobností. A osobností Eugenie Egerová Janečková dozajista byla. (Zora)

Ohlasy čtenářů na román Podbrdské ženy

Jani, ta kniha, Podbrdské ženy, je tak skvělá. Ten konec! To je emancipační román jako blázen! Strašně se mi líbilo, jak celou knihu jakoby čekáš, že se stane něco zásadního, něco fakt tragickýho a že to přijde zvenčí. Zastřelí je nacisti, umučí komunisti, zabijou se v autě… A oni se všichni prostě „jen“ utrápí z těch zdánlivých banalit a obyčejností a vlastně sami. To je neskutečný svědectví o životě a vlastně mi přijde, že i o celý naší, zatím hodně nepochopený generaci, která prostě říká dost. (Karolína Kváš, tarotová alchymistka a osobní kouč)

Kniha je pro mě velkým překvapením. Je skvělá. Úžasný literární zážitek. Jsem z ní nadšená a vím, že se k ní budu ráda vracet. Je velmi čtivá, s poutavým dějem, s reálným popisem a s postavami, které si zamilujete nebo nenávidíte, ale budete s nimi prožívat vše – dobré i zlé. Oceňuju líčení každé časové etapy, ve které se kniha odehrává. Je to věrohodné, a postavy různorodé. Ženám se bude líbit určitě, ale je vhodná i pro muže. Hlavní hrdinky jsou ženy, ale vše ovlivňují muži a těm by tato kniha moc prospěla. Doporučuji. (Jana Dořičáková, TopČtení.cz)

Přemýšlím, jestli existuje člověk, ve kterém by příběh Podbrdských žen nevzbudil emoce. Skvělá pointa. Úvod byl strhující – po konci kapitoly si nedokážu představit, že by někdo knihu odložil a neměl nutkání číst dál. Děkuju za silný čtenářský zážitek. (Martina Heš, Šperkařka textů)

Kniha Podbrdské ženy mne zaujala zejména tím, že je to sága skutečné rodiny z mého rodného kraje, je to opravdový příběh, popsaný tak, jak život znám z vyprávění mých babiček, dědečků, otce i maminky. Kniha na mne dýchá  opravdovostí, někdy velmi drsnou realitou, ale takový je život. Velice si cením popisu osudů žen bez zlehčování každodenních starostí, dřiny a diskriminace v zaměstnání i doma v rodině.  (Ilona)

Silný příběh, který čtenáři rozhodně nemaže med kolem pusy, jsem přečetla jedním dechem. Podbrdské ženy nastíní čtenáři tvrdý život na vesnici takový, jaký byl. Někdy dost bezcitný a bezútěšný. Co na románu nejvíce oceňuji, je to, že je oproštěn od „dobových ideálů“, které nám často jiní spisovatelé a scénáristé tak rádi podsouvají. Ne, lidi na sebe dřív nebyli tak hodní, jak se říká. A ženy – i ty podbrdské – bohužel neměly kam utéct. (Helena, Povídkářka)

Ohlasy čtenářů na povídky

Janiny povídky mám ráda už od doby, co je začala publikovat v časopise Sidonie a proto jsem se moc těšila (a taky jí trošku přemlouvala , ať napíše něco většího). Její novela Všechny vlčice nerodí je alespoň pro mě hodně autentickým pohledem do ženské duše, jejího zmatení, které neuvadá ani kolem třicítky, a snahy nalézt svojí osobní pravdu mezi tím, co se od nás očekává a co bychom samy doopravdy chtěly. Celý příběh má dobrý spád i několik nečekaných zvratů a přitom ho atmosféricky dokresluje Janina jemná poetika, která vás paradoxně dokáže vtáhnout zejména do těch momentů, kdy se navenek zdánlivě nic neděje. A to mám na Janině psaní vlastně nejradši; schopnost popsat a zprostředkovat emoce tak, že je v tu chvíli prožíváte spolu s hrdinkou.(Karolínatarotová alchymistka)

Dočetla jsem knížku VŠECHNY VLČICE NERODÍ a zanechala ve mě přesně ten pocit, díky kterému knihy čtu. Jsem lehce dojatá, plna emocí, v duchu děkuji spisovatelce, že si dala záležet i na posledních řádcích…Je to krásný, přirozeně plynoucí text o hledání sama sebe za doprovodu nechápavých někdy litujících pohledů blízkých. Co si budeme povídat. Když podnikneme pouť sami za sebou, není to lehká cesta a plno lidí první svobodné kroky odradí. (Marta)

Milá Jani, musím vám prostě napsat. Děkuju za Vaši povídku a bleskovou reakci 🙂 přečetla jsem ji ještě ten večer. Vaše povídka se mi moc líbila. Přitáhlo mne k ní téma vlčice, samoty.. Zprvu jsem měla dojem, že jsem se opět ocitla v knihách Lenky Lanczové (dívčí románky, vyrostla jsem bohužel na nich) naštěstí tomu nebylo tak. Vy jste šla daleko hlouběji, do témat, které jistě nejednu z nás napadly. Nemohla jsem si pomoct a začala jsem se ztotožňovat s hlavní hrdinkou. Taky doufám v odjezd z Prahy, žití na venkově… Jen je tady tolik ale… Nebo jen zatím ty cesty JAK se tam dostat nevidím. Vtipné ztvárnění Hančinych kamarádek podněcuje k nakouknutí na svůj vlastní život se zamyšlením a nadhledem (asi jsem adept na Biomatku, přestože ještě nemám děti  🙂 Děkuji, myslím, že vaše povídka byla malinkým střípkem do mé skládačky. Krásný den a ráda si zase něco přečtu. (Nikol)


Ohlasy klientů na copywriting

Janu jsme oslovili pro spolupráci při vytváření nové identity naší jazykové školy. Spolu s vizuální identitou jsme chtěli také proměnit tu textovou. Jana po první schůzce navnímala naši značku. Pochopila, kdo je naším zákazníkem, jak nás vidí a jak se vidíme i my sami. Upravila pro nás veškeré texty pro web, související dokumenty, formuláře a propagační texty pro marketingovou kampaň. Připravila pro nás jednoduše řečeno komplexní komunikační strategii firmy. Výsledkem jsme doslova nadšení. A nejen tím! Janin přístup a nasazení je velmi motivující. Jana je profesionálka s obrovským citem. Velmi si vážíme jejího přístupu k nám jako zákazníkovi a nemůžeme jinak než pět chválu. I z tohoto důvodu jsme Janu oslovili pro další projekt naší vzdělávací skupiny a doporučujeme, kde můžeme. Kéž by lidí jako je Jana bylo více :)! Jani, za všechno moc děkujeme! (Martina Nováková, JIPKA)

Jana je nejlepší copywriterka, jakou jsem za poslední dobu potkala. Precizně připravené články odevzdává před termínem. Na čem se domluvíme, to splní. Pracujeme společně na několika projektech. Během naší spolupráce jsem pochopila, že Jana by napsala téměř o čemkoliv. A vás by to rozesmálo, rozplakalo nebo obohatilo o nové informace a pohled. Janě a jejímu psaní zkrátka uvěříte. (Míša MatanelliLadyVirtual.cz)

S Janou jsme spolupracovali na přípravě knihy Dýšina a golf v proměnách času. Pomáhá nám psát firemní články a tiskové zprávy. Oceňuju rychlou komunikaci a včasné dodání textů. (Ivan Hlaváček, jednatel společnosti InterCora)

Jana Poncarová mi v rozhovoru pro Forum 24 pokládala jiné otázky, než jaké obvykle k podnikání freelancerů dostávám. Moc si téhle spolupráce vážím i proto, že Jana byla jako 100% profík perfektně připravená a přepis rozhovoru jsem měl do druhého dne (!) v mailu k autorizaci. Výsledek si za rámeček rozhodně dám: Nezávislost. Volnost. Svoboda! (Robert Vlach, podnikatelský poradce)

Jana je nejen skvělá copywriterka, ale úžasný motivátor a člověk, který mi ukazuje, že všechno je možné. Má nádherný dar jazyka. Proto jsem se na ní obrátila (nejdříve zkusmo) s přetextováním našich textů na webu Kouzlo vůní. Byla jsem tak nadšena, že jsme přidaly další stránky a vrhly se i na můj osobní web. Vřele doporučuji i malým „firmičkám“. Jana vám popíše věc očima zákazníka s lehkostí sobě vlastní. Ušetříte spoustu času a bude to dobrá investice. (Michaela Makulová, Simbis.cz)

Na Janu jsme narazili náhodou a jsme rádi, že jsme ji potkali. Ihned po první zakázce, kterou dodala v rekordně krátkém čase a profesionální podobě, jsme se rozhodli pro dlouhodobou spolupráci. (Pavel Kolář, Svěřenská správa, s.r.o.)

Jana Poncarová je profesionálka, na kterou se můžu vždy ve všem spolehnout – na kvalitu její práce, na snadnou a rychlou komunikaci, na plnění termínů. Takových lidí není moc a já jsem rád, že právě Jana mi pomáhá s mým projektem. (Tomáš Heran, Urban Vinyl CZ)

Jana Poncarová je výjimečná copywriterka. Brilantní a přesná, dokáže přesně vystihnout podstatu tématu. Navíc je zcela precizní a texty vám dodá včas nebo dokonce v předstihu. Doporučuji. (MUDr. Monika Sičová)

Smekám před vaším umem a talentem, bylo to bleskurychlé a podle mých představ. (Radek Votruba, podnikatelský klub Ambice plus)

Články jsou vydařené. Děkuji za rychlou práci. Jste pohotová! (Karel Chodora, Jazzindeck.com)

Naše spolupráce začala na projektu tištěného časopisu Inteligentí budovy v roce 2012, pro který se stala Jana Poncarová výtečnou volbou nejen díky preciznímu přístupu v řízení časopisu z pozice šéfredaktory, ale hlavně vlastním redakčním přínosem v podobě zajímavých a čtivých článků. Nadprůměrné kvality textové prezentace vždy doplněné o kreativní prvky nás přesvědčily využít kvalit autorky také pro další projekty, kde pro nás i naše klienty připravuje textové prezentace různých typů, tvarů i délek. Spolupráci s Janou Poncarovou doporučuji všem, kteří si uvědomují, že dnes (nejen na internetu) je nejdůležitější kvalitní obsah. (Lukáš Smelík, Managing Director, Trade Media International s. r. o.)

Na základě webové prezentace www.psaniclanku.cz jsem před časem s paní Poncarovou navázal spolupráci a jsem velmi rád, že služby poskytuje právě ona. Díky jejímu přehledu zejména v oblasti stavebnictví a otevřenému pohledu z vnějšku dokáže stylizovat texty do PR článků i pro web velmi věcně, poutavě a čtivě. Dokáže pohotově reagovat a vystihnout můj požadavek jen na základě hesel a bodů, které ji k tématu zašlu. Spolupráce netrvá zatím dlouho, ale je velmi příjemná a na profesionální úrovni. Těším se na další spolupráci, protože díky paní Poncarové se mi pracuje lépe a rychleji. (Roman Štumpf, marketing a podpora prodeje, BETONOVÉ STAVBY – GROUP, s.r.o.)

Se službami a prací paní Jany Poncarové jsem spokojená jak profesionálně tak lidsky. Je spolehlivá, vstřícná, vždy jsme se domluvily. Dodávané texty jsou profesionální a mají „šmrnc“. Určitě jí mohu doporučit každému, kdo hledá spolehlivý a profesionální copywriting. (Ludmila Skořepová www.zdravipronarod.cz)

S paní Poncarovou prebieha stála spolupráca. Dovoľujem si odporučiť jej služby za profesionálne odvedenú prácu, milú komunikáciu, články odovzdané z predstihom a vlastnú tvorivosť a nápady. (Petra Rácová, Sales Consultant, www.trans.eu)

Jana Poncarova’s media savvy helped secure major national coverage for my American one-man show. She placed an article with Mlada fronta DNES, got me an 8-minute interview on Czech Television and also placed local media stories. Her event and promotional skills also resulted in large audiences for shows in Plzen and Domazlice. I highly recommend her work. She is the reason why I am now networked across the Czech Republic, increasing my exposure exponentially. (Patrick Dewane, autor a herec)

Rozumím svému oboru, ale o texty pro své stránky jsem chtěl požádat někoho, kdo se tím živí. Přes počáteční obavy, jestli bude dodaný text na odborné úrovni, jsem s výsledkem maximálně spokojen. Každý ať dělá to, čemu rozumí a firma Jany Poncarové je bezesporu profesionálem ve svém oboru. (Milan Kulhánek, www.montaz-dvere-podlahy.cz)

S paní Poncarovou spolupracuji od října 2011. Nejprve jsem ji požádala o napsání PR článků. Protože jsem s nimi byla velice spokojená, rozhodla jsem se, že využiji i další služby, které paní Poncarová nabízí. Požádala jsem jí proto o vytvoření a správu facebookové stránky a napsání textů na web. Kromě toho mi radí v oblasti SEO optimalizace a internetového marketingu. S paní Poncarovou je opravdu úžasná spolupráce. Vždy velice ochotně a rychle napíše a zařídí vše, co je potřeba. Její články a texty jsou velice zajímavé a výstižné. (Helena Smolová, www.smolicek.com)

Malinký moment...

Napište si o novinky.

Proč? Pro mý zelený voči. A taky ze zvědavosti.