Jana

Jsem povídkářka a copywriterka. Tvořím obsah

  • Magazínů a časopisů
  • Blogů a webů
  • Tiskových zpráv a článků
  • Newsletterů a reklam
  • E-booků  a knih

A píšu příběhy. Tenhle je můj

Když vynechám články ťukané do mámina psacího stroje, které jsem vhazovala do schránky redakce místního deníku, můj první opravdový článek vyšel v roce 2008 a byl o větrné elektrárně. U energetiky a průmyslu jsem zůstala. Jako šéfredaktorka jsem vedla on-line magazín Nazeleno.cz nebo tištěný časopis Inteligentní budovy. Stála jsem u zrodu prvního srovnávače cen energií CenyEnergie.cz a založila projekt EnergetickaPoradna.cz, který byl oceněn v soutěži pro start-upy společnosti T-Mobile.

Dnes píšu články, rozhovory a reportáže pro internetové magazíny (Penize.cz, Finance.cz, Finexpert.cz, FORUM24.cz) i tištěné časopisy (Průmysl Dnes). Pod hlavičkou obsahové agentury SIDI Media, kterou jsem založila v roce 2015, tvořím společně s malým týmem profesionálů kreativní obsah pro e-shopy a firemní weby. Připravuju PR články a tiskové zprávy pro podniky, start-upy, neziskovky i živnostníky.

Pořádám kurzy a školení copywritingu i setkání nad kávou a textem COPY Coffee, kde my, co píšeme, drbeme o tom, jak psát.  Přidejte se 🙂

V roce 2016 jsem vydala svoji první novelu Všechny vlčice nerodí. Následovala kniha pro děti Rukověť malého zahradníka a kniha 13 intimních povídek. Prohlédnout si je můžete tady. Když mi inspirace bude přát a budu mít po ruce dost kávy, letos dopíšu svůj první román Podbrdské ženy.

Z on-line světa utíkám na zahradu a o pěstování zeleniny píšu blog. Běhám a sním o tom, že jednou uběhnu (půl)maraton. Inspiraci vdechuju v lese při procházce nebo v kavárně nad šálkem horké kávy.

Pojďme na kávu

V Plzni nebo v Praze. Napište.

Malinký moment...

Napište si o novinky. Proč?

Pro mý zelený voči. A taky ze zvědavosti.