Jana

Tvořím obsah

  • Napsala jsem tisíce normostran textů pro klienty.
  • Vytvořila jsem stovky reportáží a rozhovorů.
  • Jsem autorkou dvou románů, které vydalo Motto.

Moje srdcovky

První honoráře jsem dostávala jako studentka za články pro Rokycanský deník. Už tehdy jsem je utrácela za kafe. V roce 2008 jsem napsala svůj první článek pro on-line magazín Nazeleno.cz. Byl o větrné elektrárně a dodnes si ho můžete přečíst tady. Vždycky mi voněl papír, a tak jsem později tvořila s týmem redaktorů obsah časopisu Inteligentní budovy.

Pár let píšu články pro internetové magazíny Penize.cz, Finance.cz nebo Finexpert.cz i pro tištěné časopisy a noviny, jako je Průmysl Dnes nebo Hospodářské noviny.

Pod hlavičkou obsahové agentury SIDI Media tvořím společně s malým týmem profesionálů kreativní obsah pro weby, firemní časopisy a on-line projekty. Připravuju PR články a tiskové zprávy pro velké podniky i malé start-upy.

Pořádám kurzy kreativního psaní a setkání nad kávou a textem COPY Coffee.

Romány a povídky

V roce 2016 jsem vydala svoji první novelu Všechny vlčice nerodí. Následovaly e-booky 13 intimních povídek a Pěstuj zeleninuProhlédnout si je můžete v SIDI shopu. O rok později jsme s kamarádkami Martinou a Helčou založily tříčlennou skupinu Povídkářky

Můj první román Podbrdské ženy vyšel v říjnu 2018 v nakladatelství Motto. Je o tom, co se děje, když chybí mateřská láska. Recenze si můžete přečíst tady.

V listopadu 2019 mi v nakladatelství Motto vyšel druhý román Eugenie, který je inspirovaný skutečnými osudy mladé hoteliérky a hotelu Continental v Plzni.

Po psaní se toulám

Z on-line světa utíkám na zahradu a o pěstování zeleniny píšu blog. Inspiraci vdechuju v lese nebo v kavárnách. Cestuju a na autě vozím hashtag #writerontheroad. Můj pes se jmenuje Dan. Našla jsem ho na silnici. Stejně jako Rexíka, který už odešel na rozkvetlou louku do jiného světa.


Malinký moment...

Napište si o novinky.

Proč? Pro mý zelený voči. A taky ze zvědavosti.