Jana

Tvořím obsah

  • Magazínů a časopisů
  • Blogů a webů
  • Tiskových zpráv a článků
  • Newsletterů a reklam
  • E-booků  a knih

Píšu příběhy

Když vynechám články ťukané do mámina psacího stroje, které jsem vhazovala do schránky redakce místního deníku, můj první opravdový článek vyšel v roce 2008 a byl o větrné elektrárně. U energetiky a průmyslu jsem zůstala. Jako šéfredaktorka jsem vedla on-line magazín Nazeleno.cz nebo tištěný časopis Inteligentní budovy. Stála jsem u zrodu prvního srovnávače cen energií CenyEnergie.cz a založila projekt EnergetickaPoradna.cz, který byl oceněn v soutěži pro start-upy společnosti T-Mobile.

Dnes píšu články, rozhovory a reportáže pro internetové magazíny (Penize.cz, Finance.cz, Finexpert.cz, FORUM24.cz) i tištěné časopisy (Průmysl Dnes). Pod hlavičkou obsahové agentury SIDI Media tvořím společně s malým týmem profesionálů kreativní obsah pro weby, firemní časopisy a on-line projekty. Připravuju PR články a tiskové zprávy pro velké podniky i malé start-upy.

Pořádám kurzy copywritingu a setkání nad kávou a textem COPY Coffee.

Romány a povídky

V roce 2016 jsem vydala svoji první novelu Všechny vlčice nerodí. Následovala kniha pro děti Rukověť malého zahradníka, e-book 13 intimních povídek a e-book Pěstuj zeleninu. Prohlédnout si je můžete v SIDI shopu.

V roce 2017 jsem dokončila román Podbrdské ženy, který na podzim 2018 vydá nakladatelství Motto. Když mi inspirace bude přát a budu mít po ruce dost kávy, letos dopíšu svůj druhý román.

Z on-line světa utíkám na zahradu a o pěstování zeleniny píšu blog. Běhám a sním o tom, že jednou uběhnu (půl)maraton. Inspiraci vdechuju v lese nebo v kavárně nad šálkem horké kávy.

Pojďme na kávu

V Plzni nebo v Praze. Napište.

Malinký moment...

Napište si o novinky. Proč?

Pro mý zelený voči. A taky ze zvědavosti.