Mám pro vás nový e-book

O společném pěstování zeleniny, bylin a květin

Společné pěstování je malý zázrak. Správně vybrané druhy zeleniny, bylin a květin se navzájem chrání od škůdců a nemocí, pomáhají si a podporují se. Začala jsem s afrikánem a rajčaty a pokračovala s dalšími kombinacemi. Své tipy si nenechávám pro sebe. Najdete je v novém e-booku, který právě vychází. Jmenuje se Zelenina v dobré společnosti.

Když jsem v roce 2017 vydala e-book Pěstuj Zeleninu, netušila jsem, že bude mít takový úspěch. Těší mě to. Zdaleka ne všechny postřehy a tipy se do něho vtěsnaly. A tak jsem před rokem rozpracovala poznámky k nové elektronické knize. Dokončila jsem ji právě včera. A tady je – s láskou vytvořená pro vás.

Zelenina v dobré společnosti

Nový e-book se jmenuje Zelenina v dobré společnosti a jeho podtitul zní Průvodce zdravou zahradou, kde roste zelenina společně s bylinkami a květinami. Najdete v něm všechny mé tipy, zkušenosti a rady, které jsem zatím ke společnému pěstování zeleniny, bylin a květin posbírala.

Poprvé jsem zasadila afrikány k rajčatům v roce 2016. A to proto, že předchozí úrodu mi zničila plíseň. Tuto radu jsem našla ve starém hospodářském kalendáři. Osvědčila jsem. A tak jsem pátrala dál. Experimentovala. Dívala jsem se kolem sebe – třeba při cestách do zahraničí.

Tisíce let vyzkoušené zahradničení

Společné pěstování znali už mexičtí Indiáni před 10 tisíci lety, kteří na jednom políčku pěstovali kukuřici a fazole. Kukuřice sloužila jako opěra pro fazole, které se po ní mohly pnout. Fazole na oplátku pouštěly do půdy hodně dusíku, který kukuřice potřebuje.

Společné pěstování svědčí celé řadě dalších plodin – zelenině, bylinkám i květinám. Některé rostliny pěstované společně si výjimečně prospívají. Jedna druhou ochrání před nemocemi nebo plísněmi. Jiné rostliny fungují jako lapači. Nalákají na sebe škůdce a ten nenapadne úrodu. Takto na zahradě pracuje například heřmánek.

Každá rostlina si z půdy také bere jiné látky a jiné do ní vylučuje, takže může třeba obohatit půdu o dusík. V neposlední řadě umí některé rostliny půdu pěkně prokypřit nebo mulčovat.

Společné pěstování je skvělým řešením pro všechny zahrady, kde nemají místo umělá hnojiva a chemie. Jednoduchým kombinováním rostlin a vysazováním těch správných druhů pospolu bude zahrada zdravá a úrodná.

Autorka e-booku Jana Poncarová je zároveň autorkou bestselleru Pěstuj Zeleninu a stejnojmenného blogu.

Co se v knize dozvíte?

 • Proč zeleninu, bylinky a květiny pěstovat společně.
 • Jaké druhy zeleniny si spolu rozumí a jaké si naopak škodí.
 • Jaké bylinky by měly růst blízko zeleniny.
 • Proč zasadit k zelenině také květiny.
 • Jak mulčovat a proč využívat zelené hnojení.
 • Jak si zajistit dobrou úrodu bez chemie.
 • Jak si připravit plán pro polykulturní zahradu.

O e-booku Zelenina v dobré společnosti

 • 25 barevných stran
 • kombinace zeleniny, bylinek a květin
 • zahradnické rady (mulčování, zakládání záhonů)
 • tajné tipy autorky
 • místo na vaše poznámky

Prolistujte si e-book nebo si ho rovnou objednejte. Teď je k dostání za 99 korun. Objednat e-book.

Objednat e-book.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
Píšeme knihu povídek. Jste Povídkářka? Přidejte se
15.6.2017
Jak si zorganizovat home office
18.9.2015
Podbrdské ženy Jany Poncarové zanechají šrámy na duši
22.4.2020

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Malinký moment...

Napište si o novinky.

Proč? Pro mý zelený voči. A taky ze zvědavosti.