Kavárna je nuda. 5 míst, kde taky můžete rozbalit práci

Je pátek. Sedím na zahradě, slunce se opírá do klávesnice a zahřívá mi ruce. Protože jsem v intenzivním dopoledním bloku zvládla práci dřív, mám čas napsat článek na blog. Na tohle téma jsem se těšila. Je o práci a místech.

Miluju svou práci už proto, že ji můžu dělat všude. Píšu hlavně v kanceláři nebo doma. Ale tahle místa mají taky něco do sebe.

Hotelové recepce

Když můj muž, genealog, vyjíždí do archivů pátrat po předcích svých klientů, někdy jedu s ním. Píšu si po kavárnách a ještě raději v hotelových lobby. Posadím se do křesla, na kolenou nebo na stolku notebook. Dívám se skleněnými průhledy ven. Občas oči stočím k lidem, co procházejí kolem. Někdy přelétne jiskra a zapálí příběh.

Zahrada nebo balkon

Křeslo, stolek, káva a výhled do zeleně. Z takového pracovního místa nemám oči tak unavené jako při psaní v kanceláři.  Když zazvoní mobil, zvednu ho a zvednu se. Telefonát vyřizuju procházkou po zahradě. Kolem záhonů se zeleninou, bylinkami a květinami.

Vlak, autobus a letadlo

Když jedu, udělám spoustu práce. Mnohem víc než za stejný čas v kanceláři. Internet, když už ho bus nebo vlak mají, většinou vypadává. Tak se jím nezdržuju. Píšu z připravených podkladů nebo z fantazie. A vím, že na napsání textu mám jen omezený čas, na jehož konci vystupuju.

Les nebo louka

Zatím do lesa přicházím jen s notýskem nebo mobilem, do kterých si zaznamenám nápady, věty nebo myšlenky. Nejlepší slogany mě napadají právě tady. Už mám vyhlédnuté místo, kde můžu sedět i s notebookem. Les a louky totiž voní a čerstvý vzduch je prosycený inspirací.

Lavička v parku

Před pár dny jsme s Robertem Vlachem místo v kavárně zvládli rozhovor na lavičce v karlínském parku. Bylo to netradiční a naprosto inspirativní. Diktafon pobral překvapivě vše. A dokonce jsme si vypili i kávu, kterou jsme si vzali s sebou.

A hledám další místa.

Protože mě vyvádí ze stereotypu.

Protože někdy potřebuju šum a jindy klid.

Protože už jsem prostě taková 🙂

 

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Autorské čtení v kavárně s prvorepublikovou atmosférou La Boema v Radnicích
25.11.2018
Kniha Tyranie. 20. lekcí z 20. století ukazuje, že demokracii máme ve svých rukou
4.1.2018
Napsali jste to? Tady je pár tipů, jak stvořit elektronickou knihu
8.2.2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Malinký moment...

Napište si o novinky.

Proč? Pro mý zelený voči. A taky ze zvědavosti.